• יוני

    29

    2015
  • 9841
  • 0
10 סיבות עיקריות לרכישת אופניים חשמליים

הבוקר בסביבות השעה 8:00 ישבתי במכוניתי תקוע בפקק התנועה הרגיל מחכה להגיע למקום עבודתי, בעודי "תקוע" בפקק תוהה כיצד אסביר את העובדה מדוע אני מאחר לפגישה, ראיתי רוכב אופניים חשמליים עוקף אותי במרוצה כמו את יתר המכוניות המתנהלות בקצב חלזון. הרוכב והאופניים התקדמו בקצב מהיר למדי.  ברור כי אופניים חשמליים אינם מהירים יותר ממכונית אולם אם תחשבו את הזמן אותו אנו מבזבזים במציאת חנייה, סכום החניה וישיבה בפקקים הרי שתמצאו כי אופניים חשמליים הינם פתרון אדיר לתנועה עירונית.

הגיעו ליעד במהירות

אופניים חשמליים אינם אמורים לפתור את כל בעיות התחבורה אולם לאלה המעוניינים לנוע במרחב העירוני ובטווחים של 3-15 ק"מ לכיוון בשעות הלחץ הם בהחלט פתרון שווה להתייחסות.

צפו ב- YOUTUBE בסרטון הרוכב הנמצא בקישור בהמשך רוכב האופניים החשמליים מתחרה עם נהג מכונית בתנועה העירונית ומנצח אותו בהפרש של כ-20 דקות ומגיע לקו הסיום רגוע יותר מנהג המכונית שנראה כסובל בפקקים –מכירים את זה לא?  בהחלט שווה צפייה. קישור לסרטון

הסוד נתגלה – העולם כולו עוסק היום באימוץ האופניים החשמליים והמכירות ברחביי אירופה ובמקומות אחרים ברחבי העולם נוסקות לשחקים.

חסכו כסף, הרבה כסף.

זו השוואה עם תוצאה ברורה וחד משמעית. בואו נבדוק את התסריט הבא. נניח שאתם אמורים לנסוע מרחק של 12 ק"מ מידי יום על מנת להגיע לעבודה- 120 ק"מ מידי שבוע. המכונית שלכם צורכת בממוצע ליטר בנזין על כל 10 ק"מ, מחיר ליטר בנזין עומד כיום סביב 8 שקלים לליטר . מכאן שתצרכו לפחות 96 ₪ במחיר הבנזין בלבד במשך שבוע אחד- וזה יהיה החיסכון רק בבנזין . זה אומר שייקח לכם בממוצע  8-12  חודשים לכסות את ההשקעה באופניים חשמליים כאשר אתם מחשבים רק את מחיר הדלק. אם תצרפו למשוואה את מחיר הביטוח, רישוי, חנייה, טיפולים, צמיגים והבלאי הטבעי של הרכב הרי שההשוואה מקבלת סדר גודל שונה לגמרי של חיסכון.

השוואה זו מבוססת על  החזקת אופניים חשמליים במקביל למכונית, במידה והנכם מחליפים את המכונית באופניים חשמליים הרי שהרכישה של האופניים משולמת חזרה מידית על ידי החיסכון. נכון שעליכם לכסות את ההשקעה שבטעינת הסוללה אבל זה לא יהיה בעלות חשמל של יותר מ-100 ₪ לשנה שלמה. כמעט חסר משמעות לחלוטין!

אם הנכם מוסיפים את הזמן אותו אתם חוסכים מישיבה בפקקים והתסכול והעצבים של הנהגים סביבכם הנובעים גם הם מהפקקים האין סופיים, הרי שהזמן הנחסך והרוגע שבהגעה יתנו לכם להרגיש שהאופניים החשמליים שווים את משקלם בזהב- וכולנו מכירים את מחיר הזהב בימים אלו.

סיבה נוספת למחשבה – ראיתי מחקרים המראים כי צריכת החשמל הדרושה להנעת האופניים החשמליים הינה בפועל נמוכה יותר מעלות המזון הנדרש לנו על מנת לרכב על אופניים רגילות לאותו המרחק. עובדה זו הופכת את האופניים החשמליים לזולים יותר לרכיבה ותנועה גם מאופניים רגילים.

 

אופניים חשמליים מתקפלים

תם עידן בעיות החנייה

אחד האתגרים הגדולים שבנהיגת מכונית נמצא במציאת מקום חנייה עבורה בסוף הנסיעה. בתקופה האחרונה יותר ויותר פעמים אנו נמצאים במצב של אין מקום חנייה זמין מאשר מציאת חניה.וגם כאשר נמצא מקום חנייה הרי שיש לשלם בעבורו כל מספר שעות מחדש בכפוף לחוקים העירוניים המקומיים. מאידך אופניים חשמליות מתקפלות יגיעו תמיד בדיוק למקום שאליו התכוונת לנסוע או לחילופין קרוב יותר ליעד מכל מכונית או אלטרנטיבה תחבורתית אחרת.

בנוסף, אם בחרת אחד מהדגמים המתקפלים שלנו הרי שתוכל לקחת את האופניים החשמליים על למשרדך או ליעד הפגישה הבא שלך. אם אתם מתגוררים במרכז העיר לא תזדקקו לחפש מקום חנייה שוב, קחו את האופניים החשמליים אתכם הביתה , הם אינם תופסים מקום רב ואינם מצריכים תשלום כרטיסי חנייה לעולם.

תיהנו מהנוף והדרך

בפעם הבאה שתנהגו במכוניתכם , הביטו סביבכם וראו את התשתית הרחבה של שבילי האופניים המתפתחת .הדבר הראשון שתבחינו הוא שיש הרבה יותר שבילי אופניים ממה שדמיינתם לעצמיכם. בשנים האחרונות ערים, מועצות מקומיות  ורשויות ממשלתיות ערות יותר לצורך הגדל בתשתיות לטובת אופניים והגנת רוכבי האופניים. הדבר השני שתשימו אליו לב הוא כי שבילי האופניים פותחים בפניכם נוף שלא ראיתן בזמן נסיעתכם במכונית. לעיתים חוצים השבילים פארקים ודרכים המנועות למעבר בפני מכוניות או מגבילות מעבר כלי רכב בכיוון אחד בלבד. אופניים חופשיים לנוע במקומות אלו בכל כיוון בחופשיות וללא מגבלות ובנוסף רשאים אופניים לנוע בכל מקום שבו אדם יכול לצעוד.

הגבירו את הקצב, חזקו את האני שלכם

היזכרו בתקופת ילדותכם, היזכרו כאשר עליתם על אופניים ורכבתם למחוז חפצכם ללא התחשבות מיוחדת בתוואי הדרך, בעליות שלפניכם, אם לא רכבתם על אופניים מזה תקופה האמינו לי שהעליות קשות יותר מאשר הן נראות. אופניים חשמליים 48V למשל עוזרים לכם לשמור את הקצב גם בעליות, גם אם בני הזוג שלכם הינם בעלי כושר גופני גבוה, הרי שהאופניים החשמליים יסייעו לכם ולא תישארו מאחור. אם רמות האנרגיה שלכם אינן עומדות בקצב של ילדיכם או נכדיכם הרי שגם כאן האופניים החשמליים מהווים פתרון לרכיבה בקצב גבוהה וללא מאמץ. אופניים חשמליים מגבירים את הביטחון כי תוכלו לעבור מרחקים גדולים יותר, מעתה אינכם מבוגרים מידי בכדי לרכב על אופניים חשמליים.

אינכם מבוגרים מידי לרכב על אופניים חשמליים, העובדה כי אתם יכולים לשלב בקלות את התנועה עם מעט חילוץ עצמות והזזת איברים , פידול רך על מנת להניע את המנוע החשמלי תשפר את הכשר הגופני שלכם ואת תחושת החופש. חבר שלא רכב על אופניים מזה 40 שנה רכב לאחרונה 27 ק"מ במסלול ברחבי ירושלים, מיותר לציין כי ללא האופניים החשמליים הוא לא היה חושב לנסות את האתגר, אבל עם האופניים החשמליים הוא עשה את המסלול בקלות , ללא מאמץ מיוחד ובהנאה רבה, הרכיבה גרמה לו לרצות לעשות זאת שוב ובאופן קבוע. שאיפתו כי בהמשך יוכל להזדקק פחות למנוע החשמלי ובכך ישפר את כושרו הגופני,  זה היופי שבאופניים חשמליים: הם שם לעזור לך כאשר אתה צריך – כל הזמן או בחלק מהזמן , מאפשרות לכם רכיבה קלה ומחשבה בהירה אודות ההמבורגר המצפה לכם בסוף המסלול אם רק תרצו.

אופניים חשמליים

הישארו בכושר = היראו בכושר!

אינכם חייבים ללבוש בגדי רכיבה (אלא אם תרצו) אז איך בעצם מסיעים לכם האופניים החשמליים לשמור על כושר ? לכל מביניכם החושבים כי רכיבה על אופנים חשמליים הינה להניח את הרגליים ופשוט לרכב אז יש לי חדשות בשבילכם, אתם טועים. המנוע החשמלי שבאופניים נעזר בכוח האנושי, דחיפה קלה של הדוושות תניע את האופניים בקלות במישור אולם בעליות תצטרכו להשקיע מעט יותר מאמץ בכדי לאפשר למנוע החשמלי יותר כוח.

אבל אל חשש, המאמץ שאני מדבר עליו אינו מתקרב לדחיפה של הדוושות ואינו דומה לדיווש אופניים רגילים בעליה. המציאות היא שאינך גורם לאופניים לעלות בעלייה על ידי הדיווש אלא מינימום סיוע בהנעת הפדלים על מנת שיפעילו את המנוע החשמלי בדומה למאמץ המושקע בהליכה.

בנוסף, על העיקרון של שמירה על כושר ופעילות הנכם נהנים גם מיתרונות נוספים: חישבו על החיסכון בעלויות החברות במכון כושר אם הנכם רוכבים מידי יום לעבודה על האופניים החשמליים .במקום לעלות על אופני הכושר שבמכון אתם יכולים לעלות על האופניים החשמליים ולרכב בחוץ ובנוסף להנות מאוויר נקי ורענן. מי יודע אולי אפילו תפגשו מכר או שניים בדרככם.

הפחיתו את רמת זיהום הפחמן – אופניים חשמליים לטובת הסביבה

כן, זוהי הסיבה שהחלה את כל זה. נסו להשתמש במכונית פחות ותהנו יותר מרכיבת אופניים. אופניים חשמליים הם כלי תחבורה שקל להתאהב בו , אם אתם נוהגים במכונית לאורך שנים יקשה עליכם לשבור את ההרגל- התחילו בקטן. 50% מנסיעות כל המכוניות על פני הכדור הינן למרחקים של פחות מ-5 ק"מ, המשמעות היא שישנו פוטנציאל גדול בחלק גדול מנסיעות אלו יכול להיות מוסב לנסיעה בריאה יותר באוויר הפתוח – אופניים חשמליים יהפכו זאת לאפשרי ובדרך חלקה וקלה.

חישבו על כל אותם נסיעות קצרות שהנכם מבצעים על בסיס יומי. כמו נסיעה למכולת לקנות אריזת גלידה ששכחתם לקנות בביקור האחרון בסופרמרקט,או לדואר או לחנות הפינתית לקנות עיתון ? שנו את ההרגל ובצעו נסיעות קצרות אלה בעזרת אופניים חשמליים. סייעו בקיום עולם ירוק יותר. תמצאו גם שאתם מתאהבים ברכיבה על אופניים חשמליים, אולי לא תהפכו ל-"לאנס ארמסטרונג" אבל תגלו שאתם יכולים לרכב במעלה הגבעה באותו בטחון וקלות בדיוק כמותו.

האם הבחנתם כמה שבילי אופניים ודרכים כבר קיימים כיום? בעוד תקופה קצרה רבים מאיתנו יחליפו את המכוניות ברכיבה לעבודה ובכך נפחית את זיהום הפחמן .אחת הסיבות העיקריות מדוע אנשים אינם רוכבים לעבודה היא בעובדה שהם צריכים להחליף בגדים בעקבות הזעה כאשר הם מגיעים למקום העבודה. ובכן בעזרת האופניים החשמליים תוכלו לרכב לעבודה אפילו עם חליפה ולהגיע ללא מאמץ וללא זיעה.

אם אתם מעוניינים בפתרון תחבורתי ללא כל פליטת פחמן, למה לא תטענו את סוללות האופניים החשמליים בעזרת אנרגיה ירוקה? המופקת מרוח, מים, או אנרגיה סולארית? טכנולוגיות אלו עדיין לא נפוצות בימינו …אבל הם בדרך ויגיעו בקרוב.

אופניים חשמליים תקנות

ebike

אמצו דרך חיים פשוטה, הפכו את החיים למהנים יותר

אופניים חשמליים הינם רכב מאוד פשוט. הם בעצם כלי תחבורה הנזקק למעט מאוד תחזוקה. התחזוקה המועטה שהם נזקקים יכולה להתבצע כמעט על ידי כל אחד. מלבד טעינת הסוללה ובדיקת הבלמים והחיבורים יש מעט מאוד נוסף לעשות על מנת לשמור אותם כשירים לנסיעה, אולי להוסיף אוויר לצמיגים.

ככל שתתרגלו לרכב יותר על אופניים חשמליות שברשותכם תלמדו להעריך את הפשטות שהכנסתם לחייכם. החליפו את הנסיעה הפשוטה ביותר לחנות על מנת לקנות משהו ובמקום לקחת את המכונית בצעו אותה בעזרת האופניים החשמליים. במקום לנסוע במסלול המכונית,לחכות ברמזורים, לחפש מקום חניה אתם יכולים להגיע ישירות (במסלולי אופניים או מדרכות) להחנות מחוץ לפתח החנות – הכול הופך לפשוט יותר.

חסכו ועקפו את הביורוקרטיה

בישראל כמו במדינות רבות בעולם אם המנוע של האופניים החשמליים אינו עולה על 250WATT אינכם חייבים ברישוי וביטוח. אינכם גם זקוקים לרישיון על מנת לרכב עליהם. אם אתם חושבים על כלי רכב שני אבל אינכם משוכנעים כי ההוצאה על רישוי ,ביטוח ואחזקה מוצדקת – אזי אופניים חשמליים הם הפתרון עבורכם. אם חלילה קיבלתם שלילת רישיון לתקופה מוגבלת אופניים חשמליים ישאירו אותך בתנועה בזמן העיכוב.

כאשר אתם רוכשים אופניים חשמליים וודאו כי בידי המוכר ישנם את כל האישורים התקפים ליבוא ,יצור ומכירת אופניים חשמליים . ישנם מספר הנחיות והוראות חשובות לאופניים חשמליים. בקש מהמוכר שיראה לך את האישור התקף לדגם הספציפי אותו בחרתם. זאת על מנת שלא תיקנו מוצר שאינו תקני לרכיבה על פי הוראת משרד התחבורה ומכון התקנים. כמו כן לבטיחותכם אנא וודאו כי דגם האופניים החשמליים שהנכם רוכשים כוללים את האישור התקן האירופאי – EN15194 תקן שאומץ על ידי משרד התחבורה הישראלי ונבדק במכון התקנים.

האופניים החשמליים היחידים המותרים לרכיבה בארץ הינם אלו בהם מופעל המנוע החשמלי על ידי הנעת הדוושות בלבד  ולא על יד הנעת מצערת "גז יד", הבדל קטן אך קריטי אם תיקחו החלטה שגויה.

רכיבה על אופניים חשמליים מספקת רמות גדושות של הנאה

השאילו את האופניים החשמליות שלכם לחבר וצפו בפניו כאשר הוא מתחיל לדווש וכאשר המנוע החשמלי נכנס לפעולה. חיוך ענק לפתע יאיר את פניו. כך בדיוק אתם נראים כאשר אתם מתחילים בכל פעם מחדש לרכב על האופניים החשמליים.

אם 9 הסיבות הקודמות לא שכנעו אתכם אז זו…. כן!

הדרך להגיע הופכת להיות חשובה לא פחות מהמטרה עצמה ,לעיתים תמצאו את עצמכם בוחרים הדרך הארוכה יותר על מנת לספוג יותר את האוויר הפתוח וליהנות מהנוף. תעקפו בקלילות רוכבי אופניים אחרים במעלה הגבעה גם אם האופניים שהם רוכבים עליהם עלו 40,000 ₪ מטיטניום או קרבון וכאשר הם נדהמים מדוע אתם יכולים להישאר ישובים על הכיסא בעוד הם עומדים על הדוושות ולוחצים בכוח רב.

אופניים חשמליים הינם אחד מהסודות השמורים ביותר בעולם, למראית עין הם נראים כמו כל אופניים  רגילים אחרים. מכאן שהעולם אינו מודע ליתרונות הגדולים הטמונים בהם, הדבר היחיד שיכול לחשוף אותם הוא החיוך הענק הנמרח על פני הרוכבים כאשר הם  גומאים את המרחקים בקלילות ובהנאה.

נכתב באדיבות:  איבייק דיפו – חנות אופניים חשמליים בתל אביב

פוסטים אחרונים
צרו איתנו קשר

שם *

טלפון

דוא"ל

© Copyright 2018 Website creation : Webaviv
אקסטרה קידום אתרים