• אוקטובר

    3

    2018
  • 432
  • 0
תקנות חדשות לרכיבה על אופניים חשמליים

בשנים האחרונות, ניתן לראות יותר ויותר זוגות אופניים חשמליים במרחב האורבני של ערי ישראל, כאשר התקנות בכל הנוגע לרכיבה על גבי אופניים חשמליים, מתעדכנות מעת לעת וזאת לנוכח היקף הנפגעים בתאונות בהן מעורבים רוכבי אופניים חשמליים.

התקנות האחרונות בכל הנוגע לרכיבה על גבי אופניים חשמליים, "יישרו" קו את התקינה האירופאית בתחום, כאשר בין יתר התקנות האחרונות שונה הגיל המינימלי של הרוכבים מגיל 14 (כפי שהיה נהוג עד לפני שנה) לגיל 16 וזאת במטרה למצמצם את מספר הילדים הנפגעים מדי שנה בתאונות רכיבה.

כמו כן, התקנות החדשות אוסרות רכיבה ו/או שימוש באופניים חשמליים שמהירותם עולה על 25 קמ"ש, כאשר שימוש באופניים חשמליים חייב להיעשות (על פי חוק) אך ורק באופניים חשמליים בהם הורכבו אביזרי בטיחות שונים כגון: צופר או פעמון, פנס אחורי בצבע תאורה אדומה, פנס קדמי בצבע תאורה לבנה, מחזיר אור אחורי ומספר מחזירי אור בצבע תאורה צהובה החייבים להיות מותקנים על גבי דוושות האופניים.

אופניים חשמליים תקנות

ebike

היכן מותר לרכב ומהם חוקי התנועה לאופניים חשמליים

כמו כן, חשוב לציין שרכיבה על גבי אופניים חשמליים בישראל מותרת אך ורק בשבילי אופניים מוסדרים ובכבישים וחל איסור מוחלט לרכיבת אופניים חשמליים על גבי מדרכות וזאת ללא קשר לרוחבן. בדומה לכל כלי תחבורה אחר הנע בכבישים, גם על רוכבי האופניים החשמליים חלים כל חוקי התנועה המוסדרים בחוק, לרבות, ציות מלא לתמרורים ורמזורים, איסור עקיפה מימין, מתן זכות קדימה להולכי רגל במעברי החצייה, מתן זכות קדימה ליתר משמשתי הדרך בצמתים ומעגלי התנועה וכדומה. כמו כן, חשוב לציין שגם על רוכבי האופניים החשמליים חל האיסור המוחלט על שימוש בטלפון הסלולרי במהלך הרכיבה, כאשר הדיבור בטלפון הנייד במהלך הרכיבה מתאפשר אך ורק באמצעות דיבורית או אוזניה.

אופניים חשמליים תקנות

כיצד מתבצעת האכיפה

התקנות השונות המופיעות לעיל, נאכפות כיום גם על ידי משטרת התנועה האמונה על אכיפת חוקי התנועה בכל רחבי הארץ וגם על ידי פקחיה של הרשות המקומית. בדומה לאמצעי האכיפה המונהגים על משתמשי הדרך האחרים, גם על רוכבי האופניים החשמליים עלולים להיות מוטלים קנסות במקרים בהם הם עוברים על אחת מהתקנות המופיעות בחוק בכל הנוגע לרכיבתם על גבי אופניים חשמליים.

המלצות נוספות לרוכבים על אופניים חשמליים

מעבר לתקנות המופיעות בחוק, ישנן מספר המלצות רכיבה אותן מומלץ לכל רוכב/ת אופניים חשמליים לאמץ וליישם, החל מרכיבה עם קסדת בטיחות המותאמת למבנה ראשו, דרך הימנעות מרכיבה בימים גשומים ובשעות החשיכה ועד לאבזור האופניים החשמליים באביזרי בטיחות נוספים מעבר לאילו הקבועים בחוק. על פי נתונים סטטיסטיים קרוב ל-1000 רוכבי אופניים חשמליים נפגעים בתאונות רכיבה במהלך השנה. נתון זה הוביל בשנים להחלתן של תקנות חדשות על רוכבי האופניים החשמליים ולהגברת אמצעי האכיפה בכל רחבי הארץ. הקפדה יתרה על התקנות המופיעות בכתבה והקפדה יתרה על רכיבה בטיחותיות בעזרת אביזרים לאופניים חשמליים , תאפשר גם לכם להוציא את עצמכם מהסטטיסטיקה ותסייע גם לכם להימנע ככל הניתן ממעורבות בתאונת רכיבה.

 

 

פוסטים אחרונים
צרו איתנו קשר

שם *

טלפון

דוא"ל

© Copyright 2018 Website creation : Webaviv
אקסטרה קידום אתרים