טיפול ותחזוקה נאותה של הסוללות יאריכו את חייהן ואת טווחי הרכיבה.

איבייק דיפו בע"מ מעניקה אחריות לסוללות מיום רכישתן בכפוף לטיפול ותחזוקה נאותה המתבצעת על ידיכם. פירוט מגבלות האחריות נמצא בהמשך. האחריות משתנה בין סוגי הסוללות השונים ובין דגמי האופניים החשמליים השונים, לפרטים אודות האחריות אנא קראו את המידע הנמצא באתר החברה בקטלוג דגמי האופניים – סוג דגם – תכונות ונתונים.

סוללות SLA (או Sealed Lead Acid – לד אסיד יבשות), סוללות LI-ION (Lithium/LiFePo4) הן כולן סוללות הנמצאות בשימוש באופניים חשמליים היברידיים. כולן יעילות ובטוחות כל עוד טופלו כראוי בעת השימוש.

טענו את סוללת האופניים החשמליים עד מלואה טרם שימוש ראשון

 • הסוללות חייבות להיות מוטענות במלואן לאורך פרק זמן הטעינה המומלץ.
 • סוללות ליתיום (LI-ION/LiFePo4) זמן טעינה מומלץ 4-6 שעות.
 • סוללות לד אסיד – Sealed Lead Acid) SLA) זמן טעינה מומלץ 6-8 שעות.
 • סוללות ליתיום Li-ion/LiFePo4 יש לטעון במלואן לפחות פעם ב-60 יום עד לשימוש מחדש.
 • סוללות לד אסיד SLA יש לטעון במלואן לפחות אחת ל-30 יום עד לשימוש מחדש.
 • טענו את הסוללות לאחר כל שימוש באופניים החשמליים שברשותכם.
 • המרחק הרכיבה שהסוללה מספקת תלוי במשתנים רבים, הכוללים בין היתר: משקל האופניים , משקל הרוכב , מצב הסוללה , סוג הסוללה , תנאי הדרך , מספר הדיוושים לסיוע (סיבובי הפדאלים), מצב בקר הכוח בו משתמשים בעת הרכיבה (ככל שמשתמשים בכוח רב יותר, כך מנצלים את הסוללה מהר יותר).
 • אנא שימו לב כי שימוש במצערת יד באופניים חשמליים אינו חוקי ברחבי אירופה וכן בישראל. בנוסף שימוש במצערת יד ינצל את הסוללה במהירות רבה יותר ויפחית את המרחק אותו תוכלו לעבור עם האופניים באמצעות הסוללה בעד 70% לעומת שימוש במערכת חוקית (מנגנון הפעלה באמצעות דיווש).
 • בעת אחסנת האופניים יש לדאוג כי הסוללה תהיה מלאה.
 • אין לטעון את הסוללות לפרק זמן העובר 24 שעות ברציפות.
 • יש לנתק את המטען משקע החשמל והאופניים או הסוללה כאשר הליך הטעינה הסתיים.
 • ניתן לרכוש שעון טיימר לחיבור לשקע ההטענה, לשמירת אורך חיי הסוללה.
 • אין לאחסן את הסוללה בטמפרטורה נמוכה מ-8 מעלות צלסיוס ובמיוחד לא בהקפאה של 0 מעלות ומטה.
 • בסיום הרכיבה אנא הקפידו כי האופניים נמצאים במצב OFF בעזרת מפתח ON/OFF.
 • ניתוק והפעלה של הסוללה בעת רכיבה ישבש את יכולת הסוללה להטען במלואה ויפחית את אורך חייה ואת טווחי הפעולה בעת רכיבה.
 • פעלו למען איכות הסביבה! בתום חיי המצבר הביאו אותה למרכז השרות שלנו באיבייק דיפו ותנו לנו לדאוג להעברת הסוללה הישנה למיחזור. אנא אל תשליכו את הסוללה הישנה לאשפה!
 • גם בטיפול נכון סוללות נטענות אינן מחזיקות לנצח, אורך חיי סוללה תלוי בסוג הסוללה, אופן השימוש ותנאי הטיפול.

 

עובדות על הסוללה

סוללות אופניים חשמליים

 

 כמה רחוק אוכל לנסוע על האופניים החשמליים שלי? כולם שואלים את אותה השאלה. וכמעט כולם מקבלים תשובה שונה. פרסום אופניים חשמליים נוטה להיות מבלבל. ישנם טיעונים מדהימים ביותר לעיתים בקשר לטווח הנסיעה של אופניים חשמליים שנמכרים אונליין ובחנויות מסוימות אין למעשה כרגע סטנדרט אוניברסלי מוכר כלשהו כדי לאמוד זאת, ולכן אנו נסייע לכם, עם קצת מתמטיקה פשוטה, לבצעה הערכה מציאותית של טווח הנסיעה של האופניים החשמליים שלכם. לפרטים נוספים, ראו "טווח נסיעה" מטה

תאי סוללה \ איכות

סוללות ליתיום הינן תקן עבור אופניים חשמליים כיום. הסוללות כולן בנויות ממספר תאים, או "פאוצ'ים". הסוללות מבוססות-התאים הנפוצות ביותר והדומיננטיות ביותר כיום הן אלו שמשתמשות בתאי 18650. הi דומות במראה לסוללות AA, אך מעט גדולות יותר. הקוד 18650 משמעותו 65מ"מ גובה ו-18מ"מ רוחב. סוללה לאופניים חשמליים יכולה להכיל 20, 40, 60, ואף יותר תאים, כאשר כולם מחוברים באופן מקבילי. עבור מידע על תחזוקה מומלצת של סוללת האופניים החשמליים שלכם, כדי לאפשר לה אורך חיי מוצר מיטבי, עיינו ב"זמני טעינה \ תחזוקה".
סוללות מבוססות תאים מאת היצרנים הגדולים, כדוגמת SAMSUMG, PANASONIC, ו-LG הינן הטובות ביותר. לרוב, הן מחזיקות מעמד הכי הרבה ויש להן את תנאי האחריות הטובים ביותר. סוללות סיניות המסווגות כסוג א' אינן קרובות לאלו של החברות המובילות, אך חשוב שסוללות אלו יגיעו עם אחריות של לפחות שנה וחצי.
סוללת V36 בטעינה מלאה מחזיקה בקיבולת של V42, בעוד שסוללת V48 טעונה במלואה – V54.
*מבוסס על מצב PAS רגיל

זמני טעינה \ תחזוקת סוללה \ אחסון \ חיי מוצר

סוללה לאופניים חשמליים ניתנת לרוב לטעינה מלאה תוך 4-6 שעות. סוללות של אופניים חשמליים הינן מצוידות במערכת BMS אלקטרונית – מערכת ניהול סוללה. מערכת זו מתוכנתת לנהל את טעינת הסוללה ולמנוע "טעינת יתר". ישנם מספר צעדים שתוכלו לנקוט כדי להאריך את חיי המוצר של סוללת האופניים החשמליים שלכם.

 1. אף פעם אל תביאו את הסוללה לפריקה מלאה. השתדלו שלא להגיע לפחות מ-10% קיבולת. אם בכל זאת נקלעתם למצב שבו הסוללה נפרקה לגמרי, השתדלו להטעין אותה בהקדם האפשרי. אל תשאירו את הסוללה במצב "ריק – פרוק". זה עלול לגרום לנזק חמור לסוללה.
 2. אל תבצעו "טעינה מלאה" לסוללה. סוללות ליתיום "מעדיפות" להיטען לאט, שכן טעינה איטית גורמת לפחות דחיקות על הסוללה.
 3. הטעינו את הסוללה מדי יום. זה לא ישפיע על הסוללה לרעה.
 4. השתדלו להימנע מלהגיע ל-100% טעינה אם אתם לא תצטרכו את הסוללה עבור רכיבה באותו יום. סוללה הנטענת ל-80-90% באופן קבוע תחזיק מעמד משמעותית יותר זמן. הטעינו את הסוללה ל-100% פעם ב-4-6 שבועות, כדי לאזן מחדש את התאים.
 5. השתמשו רק במטען המקורי אשר הגיע עם הסוללה.
 6. אם אינכם מתכוונים להשתמש בסוללה במשך תקופת זמן ממושכת, עדיף לאחסן אותה עם קיבולת של 30-40%. זאת על מנת להימנע מפריקה עצמית, ועל מנת לצמצם את הנזק הנגרם לסוללה מחוסר שימוש.
 7. סוללות ליתיום לא מספיקות לעבוד פתאום. אולם, הן כן מאבדות מהקיבולת שלהן לאורך זמן. סוללת ליתיום איכותית צריכה לשמור לפחות על 80% או יותר מן הקיבולת המקורית שלה לאחר שנה של שימוש ותחזוקה נכונים.
 8. אין לחשוף את הסוללה לרמות חום גבוהות.
 9. אחסנו את והטעינו את הסוללה תמיד "בטמפרטורת חדר", בעדיפות ל-16-22 מעלות צלסיוס.
 10. אף פעם אל תשאירו את הסוללה בטעינה בזמן שאינכם נמצאים בקרבת מקום.
 11. הטעינו את הסוללה רחוק מחומרים רכים או בעירים.

 

סוללה לאופניים חשמליים – טווח נסיעה

טווח הנסיעה מתחיל עם אופניים חשמליים טעונים באופן מלא, והינו תלוי בגורמים רבים. הגורם המרכזי הוא דירוג ה-"WH" של הסוללה. זהו חישוב פשוט. וולט X אמפר בשעה = וואט בשעה. הכפילו את הדירוג ה-V של הסוללה בדירוג ה-AH שלה. סוללה מסורתית בסיסית בעלת דירוג V36 AH10 תהיה בעלת WH360 (36X10). הנחה כללית טובה, היא שנדרשים WH12 על מנת להניע אופניים חשמליים למרחק של קילומטר. על בסיס זה, סוללה בעלת דירוג V36 AH10 תוכל להחזיק למרחק של עד כ-30ק"מ, בעוד שסוללה בעלת דירוג V48 AH14.5 תוכל לספק טווח נסיעה של עד כ-48ק"מ – כמעט 100% יותר.
אולם, חשוב לזכור כי זהו חישוב תאורתי. טווח נסיעה מעשי תלוי בתנאי הדרך, משקל הרוכב, העומס על האופניים, מזג האוויר, המהירות, והאם אתם משתמשים במערכת המובנית של דווש תומך או שאתם משתמשים במשנק משופר בלתי-סטנדרטי. בנוסף, הלחץ בצמיגים והמצב התחזוקתי הכולל של האופניים שלכם גם כן יכולים להשפיע על טווח הנסיעה. כפי שצוין לעיל, סוללה מתוחזקת היטב היא הגורם המרכזי בהשגת טווח נסיעה ואורך חיי סוללה מקסימליים.

­­­­­­­­­­­­­

אזהרה:

במידה והשארתם את האופניים החשמליים במצב ON והסוללה לא הוטענה לאורך פרק זמן של 6-8 שבועות, עלולה הסוללה להגיע למצב שלא ניתן יהיה להטעינה מחדש – תאי הסוללה יאבדו יכולת טעינה

הנחיות מיחזור סוללת אופניים חשמליים בעת החלפתה

בעת החלפת הבטריה אנא הימנעו מלהשליך את הסוללה הישנה לאשפה. אנו מבקשים כי תביאו אותה לנקודת המיחזור הקרובה אליכם או אלינו לאיבייק דיפו ואנו נדאג להעביר את הסוללה למיחזור.

בטיחות הסוללה

במקרים לא צפויים בהם אתם חושדים כי הסוללה דולפת (חומר נוזלי), אנא מלאו אחר הוראות הבטיחות הבאות:

 • החומצה הדולפת מהסוללה עלולה לגרום לכוויות או לעיוורון.
 • במידה ונחשפתם לחומצת הבטריה יש ליצור קשר מידי עם רופא.
 • במקרה של מגע של החומר הדולף עם גופכם (חיצוני או פנימי), צרו קשר עם רופא במהירות.
 • במידה וחומצה פגעה בעורכם או בעיניכם יש לשטוף את העיניים או הגוף במשך 15 דקות ברציפות במים זורמים.

להלן סרטון אשר מסביר במפורט על תחזוקה ושימור סוללות לאופניים חשמליים >>

 

 

לסיכום

הרכיב החשוב ביותר בכל אופניים חשמליים הוא הסוללה. אנו משתמשים בסוללות הטובות ביותר, בעיקר כאלו המסתמכות על תאים של SAMSUNG ו-PANASONIC. כל הסוללות הנמכרות על-ידי EBIKE DEPOT LTD מגיעות עם אחריות מלאה ל-18 חודשים.

EBIKE DEPOT LTD, רחוב המסגר 62, תל אביב. טל' 03-688-4411

© Copyright 2018 Website creation : Webaviv
אקסטרה קידום אתרים