סוללות אופניים חשמליים

 

 כמה רחוק אוכל לנסוע על האופניים החשמליים שלי? כולם שואלים את אותה השאלה. וכמעט כולם מקבלים תשובה שונה. פרסום אופניים חשמליים נוטה להיות מבלבל. ישנם טיעונים מדהימים ביותר לעיתים בקשר לטווח הנסיעה של אופניים חשמליים שנמכרים אונליין ובחנויות מסוימות אין למעשה כרגע סטנדרט אוניברסלי מוכר כלשהו כדי לאמוד זאת, ולכן אנו נסייע לכם, עם קצת מתמטיקה פשוטה, לבצעה הערכה מציאותית של טווח הנסיעה של האופניים החשמליים שלכם. לפרטים נוספים, ראו "טווח נסיעה" מטה

.תאי סוללה \ איכות

סוללות ליתיום הינן התקן עבור אופניים חשמליים כיום. הסוללות כולן בנויות ממספר תאים, או "פאוצ'ים". הסוללות מבוססות-התאים הנפוצות ביותר והדומיננטיות ביותר כיום הן אלו שמשתמשות בתאי 18650. הם דומים במראה לסוללות AA, אך מעט גדולות יותר. הקוד 18650 משמעותו 65מ"מ גובה ו-18מ"מ רוחב. סוללת אופניים חשמליים יכולה להכיל 20, 40, 60, ואף יותר תאים, כאשר כולם מחוברים באופן מקבילי. עבור מידע על תחזוקה מומלצת של סוללת האופניים החשמליים שלכם, כדי לאפשר לה אורך חיי מוצר מיטבי, עיינו ב"זמני טעינה \ תחזוקה".
סוללות מבוססות תאים מאת היצרנים הגדולים, כדוגמת SAMSUMG, PANASONIC, ו-LG הינן הטובות ביותר. לרוב, הן מחזיקות מעמד הכי הרבה ויש להן את תנאי האחריות הטובים ביותר. סוללות סיניות המסווגות כסוג א' הינן קרובות לאלו של החברות המובילות, אך חשוב שסוללות אלו יגיעו עם אחריות לפחות לשנה וחצי.
סוללת V36 בטעינה מלאה מחזיקה בקיבולת של V42, בעוד שסוללת V48 טעונה במלואה – V54.
*מבוסס על מצב PAS רגיל

זמני טעינה \ תחזוקת סוללה \ אחסון \ חיי מוצר

סוללת אופניים חשמליים ניתנת לרוב לטעינה מלאה תוך 4-6 שעות. סוללות של אופניים חשמליים הינן מצוידות במערכת BMS אלקטרונית – מערכת ניהול סוללה. מערכת זו מתוכנתת לנהל את טעינת הסוללה ולמנוע "טעינת יתר". ישנם מספר צעדים שתוכלו לנקוט כדי להאריך את חיי המוצר של סוללת האופניים החשמליים שלכם.

 1. אף פעם אל תביאו את הסוללה לפריקה מלאה. השתדלו שלא להגיע לפחות מ-10% קיבולת. אם בכל זאת נקלעתם למצב שבו הסוללה נפרקה לגמרי, השתדלו להטעין אותה בהקדם האפשרי. אל תשאירו את הסוללה במצב "ריק – פרוק". זה עלול לגרום לנזק חמור לסוללה.
 2. אל תבצעו "טעינה מלאה" לסוללה. סוללות ליתיום "מעדיפות" להיטען לאט, שכן טעינה איטית גורמת לפחות דחיקות על הסוללה.
 3. הטעינו את הסוללה מדי יום. זה לא ישפיע על הסוללה לרעה.
 4. השתדלו להימנע מלהגיע ל-100% טעינה אם אתם לא תצטרכו את הסוללה עבור רכיבה באותו יום. סוללה הנטענת ל-80-90% באופן קבוע תחזיק מעמד משמעותית יותר זמן. הטעינו את הסוללה ל-100% פעם ב-4-6 שבועות, כדי לאזן מחדש את התאים.
 5. השתמשו רק במטען המקורי אשר הגיע עם הסוללה.
 6. אם אינכם מתכוונים להשתמש בסוללה במשך תקופת זמן ממושכת, עדיף לאחסן אותה עם קיבולת של 30-40%. זאת על מנת להימנע מפריקה עצמית, ועל מנת לצמצם את הנזק הנגרם לסוללה מחוסר שימוש.
 7. סוללות ליתיום לא מספיקות לעבוד פתאום. אולם, הן כן מאבדות מהקיבולת שלהן לאורך זמן. סוללת ליתיום איכותית צריכה לשמור לפחות על 80% או יותר מן הקיבולת המקורית שלה לאחר שנה של שימוש ותחזוקה נכונים.
 8. אין לחשוף את הסוללה לרמות חום גבוהות.
 9. אחסנו את והטעינו את הסוללה תמיד "בטמפרטורת חדר", בעדיפות ל-16-22 מעלות צלסיוס.
 10. אף פעם אל תשאירו את הסוללה בטעינה בזמן שאינכם נמצאים בקרבת מקום.
 11. הטעינו את הסוללה רחוק מחומרים רכים או בעירים.

 

טווח נסיעה

טווח הנסיעה מתחיל עם אופניים חשמליים טעונים באופן מלא, והינו תלוי בגורמים רבים. הגורם המרכזי הוא דירוג ה-"WH" של הסוללה. זהו חישוב פשוט. וולט X אמפר בשעה = וואט בשעה. הכפילו את הדירוג ה-V של הסוללה בדירוג ה-AH שלה. סוללה מסורתית בסיסית בעלת דירוג V36 AH10 תהיה בעלת WH360 (36X10). הנחה כללית טובה, היא שנדרשים WH12 על מנת להניע אופניים חשמליים למרחק של קילומטר. על בסיס זה, סוללה בעלת דירוג V36 AH10 תוכל להחזיק למרחק של עד כ-30ק"מ, בעוד שסוללה בעלת דירוג V48 AH14.5 תוכל לספק טווח נסיעה של עד כ-48ק"מ – כמעט 100% יותר.
אולם, חשוב לזכור כי זהו חישוב תאורתי. טווח נסיעה מעשי תלוי בתנאי הדרך, משקל הרוכב, העומס על האופניים, מזג האוויר, המהירות, והאם אתם משתמשים במערכת המובנית של דווש תומך או שאתם משתמשים במשנק משופר בלתי-סטנדרטי. בנוסף, הלחץ בצמיגים והמצב התחזוקתי הכולל של האופניים שלכם גם כן יכולים להשפיע על טווח הנסיעה. כפי שצוין לעיל, סוללה מתוחזקת היטב היא הגורם המרכזי בהשגת טווח נסיעה ואורך חיי סוללה מקסימליים.

­­­­­­­­­­­­­הרכיב החשוב ביותר בכל אופניים חשמליים הוא הסוללה. אנו משתמשים בסוללות הטובות ביותר, בעיקר כאלו המסתמכות על תאים של SAMSUNG ו-PANASONIC. כל הסוללות הנמכרות על-ידי EBIKE DEPOT LTD מגיעות עם אחריות מלאה ל-18 חודשים. אופניים חשמליים עם טכנולוגיית פרמיום, שלדות אלומיניום, בלמי דיסק כפולים של TEKTRO, מנועים איכותיים ללא מברשות, תאורת LED קדמית ואחורית, הם רק חלק מהמאפיינים שהופכים אופניים חשמליים מבית EBIKE DEPOT לבחירה המועדפת. המבחר המעולה של EBIKE DEPOT של מותגי פרמיום כולל אופניים חשמליים מבית VOLTVELO, KENDO, DAYTONA, ו-ARRIVA.
ישירות מהיבואן, אופניים חשמליים טובים יותר במחיר טוב יותר. הבחירה המובנת מאליו בישראל.

EBIKE DEPOT LTD, רחוב המסגר 62, תל אביב. טל' 03-688-4411

© Copyright 2018 Website creation : Webaviv