Call nowBook now
אהבתם? דרגו אתנו!

  • ינואר

    17

    2019
  • 158
  • 0
מדוע ממשלת ישראל פועלת נגד אופניים חשמליים
אהבתם? דרגו אתנו!

בעיות התחבורה בישראל ידועות לכל, כאשר כבישי ישראל הם עמוסים ומסוכנים, האכיפה היא בעייתית ונראה שהתחבורה הציבורית תיתן מענה איכותי רק בעוד כמה שנים. לכן, הרבה מאוד אנשים בוחרים להתנייד באמצעות אופניים חשמליים. אופניים חשמליים הם פרקטיים מאוד, במיוחד כאשר העבודה והבית נמצאים בקרבת מקום, וגם כאשר רוצים לרדת למכולת או לבצע סידורים שונים בקרבת הבית. האופניים החשמליים הם פרקטיים מאוד גם למבוגרים וגם לילדים, והם מונעים את הצורך לחפש חנייה או לבזבז דלק.

דוגמן אופניים חשמליות

ההרגשה הרווחת בציבור היא שהאופניים החשמליים הם מסוכנים ועל רשויות החוק לחוקק חוקים כדי למנוע מילדים לא מנוסים לעלות על הכביש. באופן עקרוני, הרעיון הגיוני מפני שלמרבית הילדים הרוכבים אין רישיון, הם עולים על הכביש ונוסעים על המדרכה ויש לא מעט תאונות הקשורות לאופניים חשמליים כיום. עם זאת, עדיין, נסיעות ברכב הן מסוכנות יותר ואחוז התאונות הקשות של אופניים חשמליים הוא די נמוך.

עם זאת, המשטרה ממשיכה להילחם באופניים החשמליים וברוכבים כמעט ברמה של מכת מדינה, תוך כדי שיש בעיות הרבה יותר גדולות, הן בתחומים אחרים וגם בתחום התחבורה. נשאלת השאלה "למה" והתשובה כנראה כוללת תשובה שהיא יותר מורכבת מ"כלי רכב שמהווה סכנה". למשטרה, וגם למדינה, יש אינטרסים נוספים, מלבד הבטיחות, שאי אפשר להתעלם מהם, מכיוון שהם אינטרסים פיננסיים וכלכליים.

ההיגיון הוא פשוט. ככל שיהיו פחות אופניים חשמליים על הכביש, יהיו יותר כלי רכב "רשמיים" כמו מכוניות, אופנועים וקטנועים. בניגוד לאופניים חשמליים, לאותם כלי רכב רשמיים אפשר לתת דו"חות מהירות וחנייה, אפשר לגבות ביטוחים, ובנוסף, צריך למלא אותם בדלק. גם אלמנט כמו חנייה בתשלום בא לידי חשבון, ומלמד אותנו שלבעל רכב, ואפילו לבעל אופנוע, יש הוצאות רבות ששוות הרבה כסף למדינה ולמשטרה.

i326 three colors med דגמי אופניים חשמליים לפי צבעים

למצוא את דרך המלך

בסופו של דבר, אופניים חשמליים הם כלי רכב לגיטימי, לא רחוק מאופניים רגילים, אשר צריך פשוט לצבור ניסיון עם הזמן על מנת לנהוג עליהן בצורה מושלמת. נכון, יש כמה בעיות, אך השאלה היא עד כמה הן שונות וחמורות יותר מבעיות תחבורתיות אחרות. אפשר לדבר לא מעט על הכבישים הצפופים מדי, מערכת הרכבות הלא אפקטיבית, אוטובוסים מאחרים ומוניות יקרות מדי. אנשים רוצים אלטרנטיבות זולות, וכאשר הם מוצאים אותן, המשטרה והמדינה נכנסות לבעיה. אופניים חשמליים הם זולים מאוד ביחס לאלטרנטיבה, הם ידידותיים לסביבה מפני שהם לא עובדים על דלק, אלא על חשמל, והם פרקטיים מאוד בתוך ערים צפופות. עם זאת, הם גורמים להפסדים רבים לרשויות, ויש פה ניגוד אינטרסים חמור לאור הסטטיסטיקות של התאונות והעובדות בשטח.

אופניים חשמליים – נוחות ופרקטיות

התפעול של אופניים חשמליים הוא מאוד פשוט – מפני שמדובר בנהיגה קלה ומשודרגת על אופניים רגילים, כפי שכולנו מכירים מאז שהיינו קטנים. קל לתמרן את האופניים, הם מגיעים עם סוללה נשלפת ובונוסים שונים דוגמת מושבים נוחים ומקום לטלפון הסלולרי. מדובר בכלי יעיל מאוד, שצריך להיות מעודד לשימוש על ידי המדינה, אם כי יש לקבוע כללים וקווים מנחים. האידיאל הוא כמובן להגביל מעט את גיל הרכיבה, לסלול נתיבים ייעודיים ולחייב לבישה של ציוד מגן וקסדה. למעשה, ניתן להתייחס לנושא כפי שהולנד מתייחסת לאופניים רגילים, עם נתיבים מיוחדים, אזורי השכרה וציוד משלים שנמכר כמעט בכל חנות אופניים חשמליות בתל אביב.

המדינה צריכה למצוא את דרך המלך בכל הנוגע ללגליזציה של אופניים חשמליים ומציאת פתרון אידיאלי וארוך טווח לנושא. אנשים משלמים מיסים כדי לקבל תמורה מהמדינה ואין ספק שתחבורה זה חלק משמעותי מהעניין. כל עוד המדינה לא מסוגלת לספק תחבורה אפקטיבית במחירים הוגנים, היא צריכה להתגמש ולהתאים את עצמה למציאות.

מוגש מטעם איבייק דיפו – חנות אופניים חשמליים

© Copyright 2018 Website creation : Webaviv
אקסטרה קידום אתרים