Call nowBook now
אהבתם? דרגו אתנו!

  • פברואר

    5

    2017
  • 5966
  • 0
כיצד תבחרו את האופניים החשמליים הבאים שלכם (המדריך המלא)
אהבתם? דרגו אתנו!

ישנם שיקולים רבים הנוגעים לקניית אופניים חשמליים. כפי שקורה עם מוצרים חשמליים אחרים, הטכנולוגיות נמצאות במצב של התפתחות תמידית, והמחירים נעשים אטרקטיביים יותר ויותר עם הזמן. חלו שיפורים משמעותיים במהלך השנים האחרונות אשר נוגעים לטכנולוגיית הסוללה של האופניים, שהיא בעצם מהווה את החלק החשוב ביותר בהן. בואו ונעיף מבט בכמה מהדגשים החשובים של אופניים חשמליים ומה הן הנקודות החשובות ביותר שיש לקחת בחשבון בקניית האופניים החשמליים הראשונים, או השניים, או… המי-יודע-כמה שלכם.

איך אתם מתכוונים להשתמש בהם, או – בשביל מה אתם קונים אופניים חשמליים?

באופן כללי, שתי הסיבות העיקריות לקניית אופניים חשמליים הן לשימוש בהן כאמצעי תחבורה – לעבודה\לימודים וחזרה, ובשביל פעילויות פנאי. בעוד שהסיבה בפועל יכולה להיות כביכול שונה, המציאות היא שבסופו של דבר, שתי האפשרויות מצטמצמות לאותה שאלה בסיסית. כמה קילומטרים (בקירוב) ביום אתם מתכוונים לנסוע עליהם בממוצע? במידה ואתם מתכננים לנסוע פחות מ-15 קילומטרים ביום, כדאי לכם לשקול אופניים עם סוללה של V36. במידה ואתם מתכוונים לנסוע יותר מ-15 קילומטרים ביום, ללא ספק כדאי לכם ללכת על אופניים עם סוללה של V48.

אילו אופניים חשמליים לקנות?

לאחר שהגדרתם את השימוש הבסיסי שאתם מתכוונים לעשות בהם, מגיע הזמן לבחון יותר מקרוב אילו אופניים חשמליים כדאי לכם לקנות. ישנו מבחר עצום של אופניים חשמליים שמוצע בשוק כיום, אך ישנם רק כמה גורמים בודדים שיש לקחת בחשבון כשאתם עושים את הבחירה שלכם.

בדיקת סוללה לאופניים חשמליים

1. חשובה מכל היא הסוללה

הסוללה מייצגת כ-50% מן הערך \ עלות של אופניים חשמליים. כל הסוללות באופניים חשמליים מודרניים מבוססות על טכנולוגיית ליתיום. שתי הקטגוריות המרכזיות הינן V36, והסוללות החדשות יותר מסוג V48. כמות האנרגיה שאגורה בסוללת אופניים חשמליים מחושבת ע"י הכפלה של דירוג המתח (V – וולט) בדירוג הזרם (Ah – שעות אמפר). למשל, סוללה לאופניים חשמליים מסוג טיפוסי הינה V36\Ah10, מה שמתורגם ל: 36 X 10 = 360Wh (שעות וואט). באופן תיאורטי, בשימוש של כ-12 שעות וואט לקילומטר, הסוללה הזו תאפשר למשתמש עד כ-30 קילומטרים של נסיעה. כמובן, ישנה גם השפעה של גורמים אחרים כגון שטח הנסיעה, משקל הנוסע, לחץ אוויר בצמיגים, וכו'.

סוללה של V48\Ah14.5 תספק 48 X  14.5 = 696 שעות וואט, יותר מ-90% יותר כוח, מה שיאפשר לנסות מרחק של עד 60 קילומטרים. סוללות איכותיות הינן מבוססות על טכנולוגיות של SAMSUNG, PANASONIC, SANYO ומותגים ידועים אחרים.

סוללה לאופניים חשמליים מתומחרת באזור ה-1550₪ עבור סוללת V36\10Ah, וכ-1950₪ עבור סוללת V48\Ah14.5. סוללות איכותיות ניתנות לטעינה מחדש כ-700-850 פעמים, תלוי בשימוש ואם הסוללה מתוחזקת בקפידה. הדבר החשוב ביותר עבור סוללת ליתיום היא לא לתת לה להתרוקן לגמרי אף פעם. כל עוד זה אפשרי, לעולם אל תרוקנו את סוללת הליתיום של האופניים שלכם לגמרי. תוכלו לטעון אותה מחדש בלי שום בעיה כשהיא ריקה למחצה, או ריקה עד 2/3 מן הקיבולת שלה, או בעצם – כל עוד יש בה מטען כלשהו.

אופניים חשמליים מתקפלים של חברת VELO

2. המעצורים

בכל האופניים המודרניים אמורים להיות מעצור דיסק קדמי ואחורי. מומלץ להימנע ממעצורי V מיושנים, וסוגי מעצורים אחרים. בין מותגי מעצורי דיסק ידועים עבור אופניים חשמליים נכללים Tekto, Zoom, Shimano, Aons, ואחרים. מעצורי דיסק הינם קלים לשירות, לא יקרים להחלפה, ורפידות ישרתו במשך שנים ללא בעיות אם מתוחזקות כראוי ולא נגרם להן נזק. כמו כן, עליכם לשים לב שבלמי הזעזועים הקדמיים מיוצרים ע"י חברה ידועה כמו ZOOM, TOPGUN ואחרים.

3. התצורה

(בקרה ומידע נוסף) על כל האופניים החשמליים יהיו על בסיס מסך LED או LCD. תצוגת LED (אנלוגית) תספק מידע בסיסי הכולל רמת סוללה ורמת עזר ממנוע ה-PAS. תצוגת LCD (דיגיטלית) תספק מידע נרחב יותר, כולל מהירות, מרחק נסיעה, ומידע נוסף.

חלקי חילוף לאופניים חשמליים : גלגל

4. הגלגלים

הגלגלים צריכים להיות בעדיפות ברוחב 2.15", במקום הגלגלים הדקים יותר בעובי 1.75" או 1.95" שקיימים בדגמי אופניים חשמליים זולים יותר. גלגלי שפיצים מסורתיים הינם עדיין סוג הגלגלים הנפוץ ביותר, ובהרבה מקרים הם גם העדיפים יותר, כיוון שהם שומרים על כך שהגלגל יהיה אכן עגול כמו שהוא צריך להיות באופן מעולה, וכן הינם זולים לתיקון – למרות שזה נדיר עבור השפיצים שבהם להישבר. גלגלי מגנזיום לאופניים חשמליים הופכים לפופולריים מאוד לאחרונה. הם נראים נחמד, אך קחו בחשבון שגלגלים אלו מוסיפים משקל לאופניים, ואם הם נשברים – הם בלתי ניתנים לתיקון, ודורשים החלפה יקרה מאוד.

5. המסגרת

המסגרת של כל האופניים החשמליים המודרניים עשויה אלומיניום, והינה מאוד חזקה ועמידה באופניים באיכות גבוהה. אופניים חשמליים רבים כוללים מנגנון קיפול. וודאו שניתן לבצע את הקיפול בקלות, ושכל החלקים מתאימים אחד לשני היטב.

6. הציוד

יש לצייד אופניים חשמליים באורות קדמיים ואחוריים, ובעדיפות שהחשמל אליהן יסופק דרך הסוללה הראשית של האופניים, מאשר דרך סוללות חד-פעמיות נפרדות. חלק מהאופניים החשמליים האיכותיים כוללים נקודת חיבור למטען USB, כך שתוכלו להטעין את הטלפון שלכם בזמן הנסיעה.

אביזרים לאופניים חשמליים : כסא אופניים לילדים גדולים

7. סוג המושב

סוג המושב אשר על האופניים חשוב עבור נסיעה נוחה בדיוק כמו שמבנה הכידון חשוב לשם כך, האם הם ניתנים לכיוון בגובה, והאם ישנם בלמי זעזועים מובנים במושב.

 אי בייק דיפו – חנות אופניים חשמליים בעלת-מוניטין אשר דואגת לחוויית הלקוח (פרטים נוספים)

איבייק דיפו תמיד תספק ללקוח פוטנציאלי אפשרות לקחת את האופניים לנסיעת מבחן. אחרי שהכול נעשה ונאמר, ישנה חשיבות עליונה לנסיעת המבחן. האם אתם אוהבים את תחושת האופניים? האם הם נוסעים באופן יציב וחלק? האם הבלמים עובדים כמו שצריך? האם אתם חשים בנוח במהלך הנסיעה?

  •  אילו תוספות נלוות לאופניים חשמליים

בעוד האופניים החשמליים עצמם הינם הוצאה לא קטנה, תצטרכו כמו כן איתם ציוד נלווה, בין השאר, כמו קסדה, מנעול, תיק לאופניים, ומחזיק עבור הטלפון הנייד שלכם. חנות אשר דואג לחוויית השירות של הצרכן תכלול חלק מאביזרים אלו יחד עם האופניים, במקום לגרום לקונה להוציא עוד כסף רב נוסף על דברים שהוא באמת צריך במידי לאחר הקניה.

חבילת מתנה לאופניים חשמליים

  • חשוב ביותר – אחריות

כל האופניים החשמליים האיכותיים צריכים להיות מגובים על-ידי תכנית אחריות חזקה. סוללה צריכה להיות בעלת אחריות לפחות לשנה, בעדיפות לשנה וחצי, ועל המסגרת צריכה להיות אחריות של 3 שנים, בעדיפות ל-5 שנים. חלקים אחרים בדרך כלל מוגבלים לאחריות של שנה.

  •  אישורים ותעודות על עמידה בתקני בטיחות

כל האופניים החשמליים הנמכרים בישראל חייבים להיות מאושרים למכירה ע"י מכון התקנים הישראלי. בנוסף, אופניים באיכות גבוהה כוללים איתם גם כן תעודות נוספות המאשרות את בטיחותם ועמידתם בתקנים שונים ממעבדות אירופאיות גדולות שונות, כגון TUV. אתם, כלקוחות, בעלי הזכות לבקש לראות עותק של התעודות עבור הדגם הספציפי אותו אתם שוקלים לרכוש. קחו בחשבון שכל אישורי התקנים, ישראלים ואירופאים, ניתנים עבור כל דגם ספציפי של אופניים חשמליים. במידה והמוכר אינו יכול לספק לכם תעודה עם מספר הדגם הספציפי שמופיע על גבי האופניים, מומלץ שתשקלו מחדש את הקניה.

לסיכום:

החלק החשוב ביותר באופניים חשמליים שלכם הוא הסוללה. וודאו שאתם מקבלים סוללה איכותית התואמת את השימוש המתוכנן שלכם עבור האופניים, ואשר מכוסה עם אחריות מוצקה בעלת תוקף ארוך ככל האפשר. כל שאר הדברים הינם בעדיפות נמוכה יותר, והעיקר הוא שאתם אוהבים את האופן שבו האופניים מרגישים כשאתם נוסעים עליהם.
בהצלחה, ותהנו מהאופניים החשמליים החדשים שלכם.
עבור ייעוץ מקצועי, אנא צרו קשר עם Ebike Depot בכתובת הדוא"ל info@ebikedepot.com או בטלפון 03-688-4411

© Copyright 2018 Website creation : Webaviv
אקסטרה קידום אתרים