Call nowBook now
אהבתם? דרגו אתנו!

  • יוני

    29

    2015
  • 7340
  • 0
אופניים חשמליים מנצחים את המכונית במרחב העירוני
אהבתם? דרגו אתנו!

אופניים חשמליים מתגלים כיום כפתרון היחיד לתחבורה עירונית נוחה וזולה

חשבו על זה רגע, פרסומות למכוניות לרוב מוכרות לנו את מה שלרוב לא נחווה במציאות היומיומית של חווית הנהיגה שלנו. הסרבול ועבודת הפרך של השהיה הארוכה בפקקי תנועה , חיפוש מקום חנייה ושריפת דלק יקרה שלא רק שעולה לנו כסף רב אלא גם פוגמת באיכות האוויר שאנו נושמים.

מאידך רובנו גם לא ממש מעוניינים לצאת לעבודה רכובים על אופניים ולהגיע למחוז חפצינו מיוזעים ועייפים. טיפוס בעליות ולו המתונות ביותר כבר מוציא לנו את החשק, אנחנו יודעים שרכיבת אופניים תורמת לבריאותנו ולכושרנו הגופני אך מכאן ועד לרכב על אופניים -רחוקה הדרך מה גם שבמשרד לא מחכה לנו מקלחת לריענון והתחדשות טרם תחילת העבודה.

אופניים חשמליים הינם בעצם כמעט "גן עדן לתחבורה עירונית", הם מותאמים לתחבורה עירונית, הם מספקים לכם כוח זמין לרכיבה ללא מאמץ גם בעליות, אוויר נקי, מהירות תנועה ללא עמידה בפקקים, לא צריך לחפש חניה ולא צריך מקלחת לפני תחילת יום העבודה. כמעט כל היתרונות באריזה אחת.

רוכב אופניים חשמליים אחד ניסח זאת כך: "חיי השתנו," גם בימי הקיץ החמים אני מגיע למשרד במהירות, לא  עייפות , לא מזיע ויכול להתחיל את יום העבודה כרגיל ללא צורך במקלחת. וכאשר אני רוצה להזיע ולרכב למטרת שיפור הכושר הגופני אני פשוט מכבה את המנוע החשמלי ורוכב כאופניים רגילים. והכי חשוב כל היתרונות במחיר נמוך לעומת כל פתרון תחבורתי אחר"

 

אופניים חשמליים בעיר

21151735 – blank billboard on back of a bus

.

מאופניים חשמליים ביתיים לייצור המוני

עד לא מזמן זה לא היה כך, אופניים חשמליים החלו את דרכם כפיתוח עצמי מוזר תוצרת בית של אופניים רגילים שעליהם הרכיבו מנוע קטן וסוללה כבדה של רכב כלשהו ובכך הצליחו לסייע לאופניים לנוע על בסיס חשמל ,אך באופן מסורבל במיוחד וללא אמינות  יתרה.

כיום בעזרת הטכנולוגיה המתפתחת במהירות סוללות ליתיום LION ( תודה נשלחת למפתחי המכוניות החשמליות)  אנו כיום עדים לטווחי רכיבה חשמלית של 30-40-50 ק"מ לטעינה מלאה אחת של סוללה שגודלה קטן ממידת קופסת נעליים ומשקלה אינו עולה על 3 ק"ג.

עליית החשיבות והנחיצות של כלי רכב בעלי 2 גלגלים ברחבי הערים הגדולות בעולם מגדילה את ההזדמנות לאופניים חשמליים. התרחבות הערים ,הגדילה במספר התושבים הגרים בתוך הערים ובסביבתם הקרובה גורמת לתנועה לנוע באיטיות מעצבנת ברחובות ובכבישי הערים, מקשה על מציאת חניה מספקת לכלי הרכב וגורמת לתושבים לחפש פתרונות אחרים ונוחים לבעיית התחבורה האישית ברחבי העיר.

ניתן היה להניח כי עליית תוחלת החיים והקושי להחזיק בנוחות כלי רכב בתוך העיר תגרום בעיקר לאוכלוסייה מבוגרת לעבור לשימוש באופניים חשמליים אך המציאות מראה כי צעירים כמבוגרים בוחרים מידי יום לעזוב את הרכב הפרטי בצד ולעבור לשימוש באופניים חשמליים בהתנהלות היומיומית שלהם ברחבי העיר.

הערים עצמן תל אביב לדוגמא, הרצליה וחולון משקיעות בהרחבת והגדלת תשתית שבילי אופניים על מנת לאפשר לרוכבים נתיבים בטוחים וכיום כבר ניתן לחצות את תל אביב מדרום לצפון וממזרחה למערבה ללא צורך לרכב בכבישים בכלל.

מעל ל-100% גידול תוך מספר מועט של שנים בקרב משתמשי האופניים החשמליים בגרמניה. בשנת 2010 עמדה כמות המשתמשים באופניים חשמליים  על 200,000 רוכבים . בשנת 2011 עלה מספר הרוכבים ל-310,000 ובשנת 2013 הגיע מספרם ל-430,000 רוכבים.  שום קטגוריה תחבורתית לא גדלה במספרים אלו תוך 4 שנים. ניתן ללמוד כי הבחירה באופניים חשמליים הינה נכונה ומצדיקה את עצמה.
על פי נתוני מכון המחקר האמריקני ROCKY MOUNTAIN ISTITUTE מכירות אופניים חשמליים ברחבי העולם גדלות ב-20% בממוצע מידי שנה. בסין עצמה בלבד נעים על הדרכים 130 מיליון זוגות של אופניים חשמליים. NAVIGATION RESEARCH  מצא כי 30 מיליון אופניים חשמליים נמכרים מידי שנה ברחבי העולם וכי עד לשנת 2020 יגיע המספר ל-38 מיליון זוגות בשנה.

בישראל כמו עמיתינו באירופה גילו הצרכנים את היתרונות הגלומים באופניים חשמליים. מכירות האופניים החשמליים גדלות באופן משמעותי וכיום לא ניתן שלא להבחין בקיומם של האופניים החשמליים בכל פינה ברחבי העיר.

איבייק דיפו בע"מ מציעה דגמים המשלבים איכות גבוהה במחיר הוגן, הצרכן הישראלי כיום יכול לרכוש אופניים חשמליים מעולים במחיר בר השגה.

ברשימת הדגמים שלנו באיבייק דיפו תמצאו בוודאי את ההדגם המתאים לכם, החל מ- I354  -דגם ספורטיבי ופופולארי מאוד בישראל המשלב בולם זעזועים אחורי בשלדה ועד ל-I315  האופניים הקומפקטיים המתקפלים במשיכת מנוף אחת תוך 3 שניות.

אולי יעניין אתכם גם: אופניים חשמליות במבצע 

© Copyright 2018 Website creation : Webaviv
אקסטרה קידום אתרים