• אוקטובר

    23

    2018
  • 131
  • 0
עוברים לתחבורה ירוקה עם אופניים חשמליים

עוברים לתחבורה ירוקה – נוסעים עם אופניים חשמליים לעבודה!

כל מי שייצא לרחובות בכל עיר בכל אזור בארץ יראה לא מעט אופניים חשמליות. כיום יש כבר אופניים חשמליות בכל מיני דגמים, אפילו אופניים חשמליות מתקפלות או קלות משקל, כאשר הפופולריות שלהן נובעת בעיקר מהיתרונות המדהימים שלהם. אלו יתרונות הן מספקות? הנה רשימה של כולם.

מפחית את העומס בכביש

לאופניים חשמליות יש יתרונות רבים אך אפשר לומר שהיתרון המורגש ביותר, זה שגם מורגש באופן מיידי, הוא הירידה בעומסי התנועה בכבישים. אפשר כמובן לתת דוגמא את תל אביב, העיר העמוסה ביותר בארץ, כדוגמה קלאסית לכך. בתל אביב בבוקר תוכלו לראות שיירות שלמות של אופניים חשמליות ואנשים נוסעים בצורה זו לעבודה או לסידורים. אמנם תל אביב עדיין נשארת פקוקה מאוד אך המצב היה אף גרוע יותר אם לא היו אופניים חשמליות. האופניים החשמליות מפחיתות את העומסים בכל רחבי הארץ בעיקר כי האופניים נוחות מאוד לשימוש, הרי אם היה צורך לפדל, המצב היה שונה לגמרי.

נערה רוכבת על אופניים חשמליים של איבייק דיפו

אופניים חשמליים תל אביב

דרושה חניה מועטה

עוד יתרון חשוב של האופניים החשמליות הוא החנייה. בניגוד לכלי רכב גדולים ואפילו לאופנועים ולקטנועים, אופניים חשמליות יכולות להסתפק בשטח של מטר רבוע לחניה ולעתים אפשר גם להצמיד אותן ממש זו לזו, כך שהן חוסכות הרבה יותר. יחד עם זאת יש כיום אופניים חשמליות קלות שאפשר להעלות ליעד שאליו הרוכב רצה להגיע, בין אם מדובר במקום עבודה או בית, וכך אפילו חניה לא צריך. אופניים חשמליות מתקפלות מאפשרות גם נשיאה קלה לצרכים אלו וכך החנייה נחסכת פי כמה וכמה. אי הצורך בחנייה חוסך עצבים רבים אך גם לא מעט כסף.

ירידה בזיהום האוויר

יתרון חשוב ביותר שאנו אמנם לא מרגישים בטווח הקצר אך לפי כל המחקרים וכל המומחים הוא משמעותי במיוחד לכולנו, היא הירידה בזיהום האוויר. אופניים חשמליות גם צורכות אנרגיה מועטה במיוחד וגם מדובר באנרגיה חשמלית שמזהמת הרבה פחות, כאשר אי אפשר להשוות אותה בכלל לצריכה של מנוע דיזל או בנזין. אופניים חשמליות גם לא פולטות עשן כך שמרכזי הערים נשארות נקיות באופן יחסי למרכזי ערים שבהן משתמשים רק בכלי רכב ממונעים על ידי דלקים. זו הסיבה שהפופולריות של האופניים החשמליות רק עולה ועולה עם השנים בכל רחבי העולם.

 

אופניים חשמליים

כלי שימושי לכל אחד

בנוסף לכל היתרונות שנוגעים לסביבה, יש עוד יתרון והוא בנוגע לרוכבים. כדי להגיע מנקודת המוצא ליעד יש לישראלי הממוצע כמה בחירות: או שהוא ייסע עם הרכב שלו ולמעשה יסבול מפקקים וחנייה, או שהוא ישתמש בתחבורה ציבורית ויתעצבן כל הדרך, או שהוא ילך ברגל ויגיע מאוחר מאוד. כאשר יש את האופניים החשמליות לא רק שהוא נוסע בנוחות, במהירות ובבטיחות, הוא יכול להשתמש בהן אפילו בלי רישיון. אמנם זה עלה לכותרות לאחרונה בגלל תאונות רבות שקרו בגלל רוכבים לא זהירים אך בסופו של דבר ההכשרה שצריך לעבור כדי להשתמש באופניים חשמליות פשוטה למדי.

הרבה יותר שקט

היתרון הסביבתי של האופניים החשמליות לא נובע רק מזיהום האוויר המופחת אלא גם בזכות הרעש המועט שהן יוצרות. כאשר שומעים אלף אופניים חשמליות נוסעות זו לצד זו, מקבלים רעש ששווה לזמזום של נחיל דבורים. לעומתם, כלי רכב פרטיים יוצרים רעש גדול יותר ואפשר להבין עד כמה זה משמעותי, בעיקר במקומות בהם נפח התנועה עצום כמו במרכזי הערים הגדולות. גם בעיר קטנה, גם במושבים ובכל מקום אחר, אופניים חשמליות תורמות לשקט במקום, וכך למעשה משפרות משמעותית את איכות החיים של כל התושבים.

 

פוסטים אחרונים
צרו איתנו קשר

שם *

טלפון

דוא"ל

© Copyright 2018 Website creation : Webaviv
אקסטרה קידום אתרים